Jesteś tutaj: Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne – Gdańsk, Pruszcz Gdański, Tczew

Prawo rodzinne to dział prawa cywilnego zajmujący się regulowaniem stosunków prawnych w rodzinie – dotyczy to istnienia i funkcjonowania rodziny, stosunków wewnątrzrodzinnych, a także stosunków z osobami trzecimi. Gdańsk i Pruszcz Gdański to miasta, w których znajdują się siedziby naszej Kancelarii. Nasz adwokat rodzinny pomoże również osobom zamieszkującym Tczew i okoliczne miejscowości. 

Czym zajmuje się adwokat rodzinny?

Adwokat do spraw rodzinnych, którego głównym obszarem działania jest Gdańsk, zajmuje się pomocą prawną z zakresu prawa rodzinnego. Adwokat rodzinny z Gdańska zapewnia doradztwo prawne i zastępstwo procesowe w następujących sprawach:

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata do spraw rodzinnych?

We wszystkich wymienionych sprawach warto skorzystać z pomocy adwokata z Gdańska, którego specjalnością są sprawy rodzinne. Adwokat znający prawo rodzinne ma nie tylko wiedzę, lecz również doświadczenie. Jest to niezwykle ważne, gdyż sprawy rozwodowe, o alimenty czy o ograniczenie władzy rodzicielskiej są bardzo delikatne, a adwokat rodzinny obsługujący Pruszcz Gdański, Gdańsk i Tczew wie, w jaki sposób prowadzić sprawy, by jak najbardziej wesprzeć Klienta. Nasi adwokaci zapewniają indywidualne podejście – wiemy, że sprawy rodzinne różnią się od siebie, dlatego gwarantujemy nie tylko wiedzę i doświadczenie, lecz również dużą dozę empatii.

Prawo rodzinne – porady prawne stacjonarne i online

Prawnik, którego głównym obszarem działalności jest prawo rodzinne, pomoże w każdej wyżej wymienionej sprawie – dotyczy to zarówno doradztwa, jak i reprezentowania przed sądem. Gdańsk i Pruszcz Gdański to miasta, w których znajdują się biura naszej Kancelarii. Oprócz porad stacjonarnych oferujemy również porady prawne online (np. przez Zoom, Skype, e-mail). Tę formę pomocy z zakresu prawa rodzinnego adresujemy do osób preferujących kontakt niebezpośredni, a także do Klientów spoza Gdańska i Pruszcza Gdańskiego (np. z Tczewa). 

Adwokat do spraw rodzinnych – dyskrecja i poufność

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne bywa wykonanie pierwszego kroku – złożenie pozwu rozwodowego, rozpoczęcie walki o alimenty czy zgłoszenie przemocy domowej. Warto więc skontaktować się z adwokatem, który specjalizuje się w prawie rodzinnymtaki prawnik wyróżnia się wiedzą i doświadczeniem w pracy z osobami doświadczającymi przemocy, starającymi się o alimenty czy rozpoczynającymi proces rozwodowy. Prawo rodzinne jest dziedziną będącą specjalizacją Pomorskiego Centrum Prawa Rodzinnego – Tczew, Pruszcz Gdański i Gdańsk to główne obszary naszej działalności, lecz jesteśmy również otwarci na pomoc Klientom spoza tych lokalizacji (np. poprzez kontakt online). Zapewniamy dyskrecję i poufność w każdej sprawie – nie oceniamy i rozumiemy emocje Klienta. W codziennej pracy kierujemy się etyką i tajemnicą zawodową.

+48 798 548 333

biuro@sprawy-rodzinne.pl

Biuro w Pruszczu Gdańskim:
83-000 Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 21/2

Biuro w Gdańsku:
80-831 Gdańsk, ul. Piwna 1/2; lok. 406