Jesteś tutaj: Oferta Rozliczenie konkubinatu

Rozliczenie konkubinatu

Co to jest konkubinat (związek kohabitacyjny)?

Polskie prawo jasno nie definiuje konkubinatu. Uznaje się, że jest to trwały związek dwójki ludzi, pozostających we wspólnym, stałym pożyciu, utrzymujących więź psychiczną, fizyczną i gospodarczą. W Polsce takie związki nie są rejestrowane, ani w żaden sposób regulowane prawnie. Osoby żyjące w konkubinacie mogą posiadać wspólny majątek, jednak bez praw właściwych związkowi sformalizowanemu. 

Rozliczenie konkubinatu – Gdańsk 

Jako że konkubinat nie podlega regulacjom prawnym dotyczącym małżeństwa, nie jest także przez prawo chroniony. Z tego powodu zdarza się, że występują komplikacje natury prawnej, np. w przypadku rozstania czy śmierci jednego z partnerów. Jeżeli więc żyjesz w związku kohabitacyjnym, warto rozważyć rozliczenie konkubinatu. Dobrze wtedy zasięgnąć pomocy prawnika. Gdańsk i Pruszcz Gdański to rejony działania Pomorskiego Centrum Prawa Rodzinnego. Nasi adwokaci zajmujący się rozliczeniem konkubinatu świadczą profesjonalną i skuteczną pomoc w Gdańsku i okolicach. 

Konkubinat – Gdańsk i Pruszcz Gdański 

Prawnik zajmujący się rozliczeniem konkubinatu czy to w Gdańsku, czy okolicy – jest przygotowany, by świadczyć pomoc w kwestiach dotyczących m.in.:

  • nakładów na budowę domu, remont, zakup samochodu itp.;
  • dochodzenia praw związanych ze wspólnym kredytem po ustaniu związku;
  • dziedziczenia po śmierci jednego z partnerów;
  • innych spraw związanych ze wspólnym majątkiem. 

Adwokat zajmujący się rozliczeniem konkubinatu

Pruszcz Gdański, Gdańsk i okolice zamieszkiwane są przez wiele osób pozostających w konkubinatach. Przed takimi związkami życie stawia podobne wyzwania, jak przed małżeństwami. Nierzadko zatem pomoc doświadczonego adwokata zajmującego się rozliczeniem konkubinatu okazuje się nieoceniona. W naszym Centrum świadczymy usługi zarówno małżeństwom, jak i parom nieformalnym. 

+48 798 548 333

biuro@sprawy-rodzinne.pl

Biuro w Pruszczu Gdańskim:
83-000 Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 21/2

Biuro w Gdańsku:
80-831 Gdańsk, ul. Piwna 1/2; lok. 406