Jesteś tutaj: Oferta Rozdzielność majątkowa i podział majątku

Rozdzielność majątkowa i podział majątku

Czym jest rozdzielność majątkowa?

Rozdzielność majątkowa jest stanem prawnym, który może dotyczyć tylko osób pozostających w związku małżeńskim. Można o nim zdecydować przed zawarciem małżeństwa lub dążyć do niego podczas jego trwania. Do ustanowienia rozdzielności majątkowej małżonkowie mogą dążyć wspólnie lub każde z osobna. Gdańsk jest miastem, w którym zawierane jest relatywnie dużo małżeństw na tle całego kraju, dochodzi także do dużej liczby rozwodów. „Rozdzielność majątkowaGdańskjest więc hasłem często wyszukiwanym w Internecie. W ten sposób można trafić do Pomorskiego Centrum Prawa Rodzinnego. Rozdzielność majątkowa – Gdańsk i Pruszcz Gdański

Jeśli jako małżonkowie zdecydowaliście się na podział majątku, Gdańsk jest jednym z miast, w którym nasi prawnicy pomogą go przeprowadzić. Druga nasza siedziba, w której przy pomocy doświadczonych adwokatów sprawnie dokonacie podziału majątku, to Pruszcz Gdański.

Kiedy ustanowienie rozdzielności majątkowej wydaje się korzystnym rozwiązaniem? Oto kilka przykładów:

  • Jeden z małżonków trwoni wspólny majątek, np. z powodu uzależnienia od hazardu.
  • Jeden z małżonków nagminnie zaciąga długi.
  • Któryś z małżonków zaniedbuje obowiązki względem rodziny.
  • Wystąpiła separacja małżonków, uniemożliwiająca wspólne zarządzanie majątkiem.
  • Inne sytuacje, w których wspólne decydowanie o majątku jest niewskazane lub utrudnione.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy i w jaki sposób dokonać podziału majątku, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Prawnik od podziału majątku

Gdańsk oraz Pruszcz Gdański to miasta, w których bez trudu znajdziesz pomoc prawną, jeżeli Ty i Twój małżonek chcecie dokonać rozdzielności majątkowej. Jeśli jesteście zgodni co do zmiany ustroju majątkowego w Waszym małżeństwie, wystarczy zawrzeć umowę przed notariuszem. 

Jeżeli natomiast takiej zgodności nie ma, orzeczenie w tej sprawie wyda sąd. W takiej sytuacji osobą, do której warto udać się po pomoc, jest specjalizujący się w tym zagadnieniu adwokat od podziału majątku. Gdańsk to miejsce działalności naszej Kancelarii. Skontaktuj się z nami, a wspólnie omówimy najkorzystniejsze rozwiązania i pomożemy we wszelkich kwestiach formalnych. 

+48 798 548 333

biuro@sprawy-rodzinne.pl

Biuro w Pruszczu Gdańskim:
83-000 Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 21/2

Biuro w Gdańsku:
80-831 Gdańsk, ul. Piwna 1/2; lok. 406