Jesteś tutaj: Oferta Spadki - nabycie i dział spadku, zachowek

Spadki - nabycie i dział spadku, zachowek

Prawo spadkowe Gdańsk

Prawo spadkowe to gałąź prawa cywilnego. Reguluje zasady dziedziczenia ustawowego, przyjmowania, odrzucania spadku czy wnoszenia o zachowek. Gdańsk, jak i inne duże miejscowości, posiada wiele placówek zajmujących się prawem spadkowym. Niezależnie od tego, czy odziedziczyłeś sporą sumę pieniędzy, czy długi, w uregulowaniu kwestii formalnych warto zasięgnąć pomocy takiej instytucji, jak kancelarii prawa spadkowego. W Gdańsku i Pruszczu Gdańskim świadczymy naszym klientom usługi także w tym zakresie.

Co obejmuje prawo spadkowe?

Ta rozbudowana dziedzina prawa zajmuje się tzw. instytucjami prawa spadkowego. Są to:

  • dziedziczenie (ustawowe i testamentowe);
  • zachowek;
  • dział spadku (umowny oraz sądowy);
  • inne instytucje, jak np. akt poświadczenia dziedziczenia lub zapis windykacyjny.

We wszystkich tych sprawach warto zgłosić się po radę do specjalisty, takiego jak adwokat do spraw spadkowych. W Gdańsku może to być nasza Kancelaria.

Nabycie spadku – Gdańsk 

Otrzymanie spadku tylko na filmach wygląda łatwo i przyjemnie. W rzeczywistości wiąże się
z dopełnieniem wielu formalności, a niekiedy generuje sporo problemów – jeśli odziedziczysz na przykład długi. W
Gdańsku i jego okolicach świadczymy pomoc w zakresie spraw spadkowych. Realizujemy nasze usługi sprawnie i sumiennie, dążąc rozwiązania jak najbardziej satysfakcjonującego dla Klienta. Z pomocą naszego adwokata do spraw spadkowych na pewno dopełnisz wszystkich niezbędnych formalności, zyskasz spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Czym jest zachowek?

Zachowek to złożona instytucja prawa spadkowego. Ma za zadanie ochronę najbliższych spadkodawcy (są to zstępni, małżonek i niekiedy rodzice), którzy zostali pominięci w testamencie i odsunięci od dziedziczenia na zasadach ustawowych. Ponieważ zasady zachowku należą do skomplikowanych, warto powierzyć to zagadnienie doświadczonym prawnikom.

Jeżeli mieszkasz w Gdańsku lub Pruszczu Gdańskim i potrzebujesz pomocy w sprawie o zachowek zachęcamy do kontaktu z nami. Mieszkańców okolicznych miejscowości zachęcamy do kontaktu online.

+48 798 548 333

biuro@sprawy-rodzinne.pl

Biuro w Pruszczu Gdańskim:
83-000 Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 21/2

Biuro w Gdańsku:
80-831 Gdańsk, ul. Piwna 1/2; lok. 406